شاید برایتان جالب باشد که بدانید در این دنیا نویسندگان زنی هستند که شهرتشان از مردها بیشتر است و توانسته اند در بازار نشر جهان خودی نشان دهند؛ در زیر با بزرگترین و برترین نویسندگان زن جهان آشنا خواهید شد.

گوناگون/نویسندگان زن

بهترین نویسندگان زن جهان چه کسانی هستند؟

به گزارش ملایر٠٨١: اگر به مجله فوربس سری بزنید می توانید لیستی را از برترین و مهم ترین نویسندگان زن را مشاهده کنید که در سال های اخیر آثاری ارزشمند را چاپ نموده اند. در این فهرست می توان یک پکیج کامل از نویسنده هایی را یافت که دارای قلمی روان هستند وبا آن جایزه های متفاوت ادبی را از آن خود نموده اند و به همراه آن ها می توانید نویسنده هایی را ملاحظه کنید که توسط عموم خط های فکری مورد تایید هستند و افراد زیادی آثار بی نظیر آن ها را مطالعه کرده اند. یکی از ویژگی هایی که آثار آن ها دارد کشش بسیار زیادی است که سبب می شود افراد به صورت کاملا ناخواسته جلب داستان هایشان شوند، نوشته هایی که ممکن است خیالی باشند و عنصر واقعیت در آن ها هیچ نقشی نداشته باشد و همین موضوع آن ها را بسیار اسرارآمیز تر می کند. داستان هایی از نویسندگان زن؛ از یک عشق، بلاتلکلیفی، اسرار و رازهای خاص و سر به مهر، درخواست ها و مسئله های مربوط به جامعه، آداب رسوم اقلیت ها و یا اکثریت ها، همگی این موضوعات را می توانید در این داستان ها و دلنوشته ها بیابید و شاید در کنار این صدها موضوع دیگر هم بیان شود که توجه شما را بتواند به خود جلب نماید. در کنار هنر نوشتن آن ها که از برتری آن ها به حساب می آید می توان به پر فروش بودن آثار آن ها هم اشاره نمود در واقع آثاری که این نویسندگان زن دست به خلق آن می زنند چنان کششی دارد که علاوه بر فردی که آن را مطالعه می کند می تواند بر اشخاص اطراف هم تاثیر گذاشته و آن ها را هم به خرید کتاب ها وا دارد. بدیهی است که با این استقبال تعداد بالایی از این کتاب ها که شاید بالغ بر میلیون ها جلد باشد به فروش رسیده است؛ گفتنی است که بسیاری از این نوشته های نویسندگان زن، جایزه کسب نموده اند آن هم نه یکی، چند تا، جایزه هایی مانند پولیتزر و یا نوبل که هر کدام از آن ها به تنهایی می تواند یک افتخار باشد چه برسد به این که چند مورد از آن ها را کسب نمایید. یکی از مسئله هایی که می توان در این فهرست توجه شما را به خود جلب نماید زمان این نویسنده هاست اکثریت آن ها انگلیسی زبان می باشند و تنها فرد متفاوت بین آن ها ایزابل آلنده است که باعث این تفاوت در فهرست این زنان موفق نویسنده شده است. این لیست از 10 نویسنده زن قدرتمند معاصر را همان طور که پیش از آن ذکر نموده ایم از مجله سرشناس فوربس برای شما انتخاب کرده ایم و بهتر است بدانید که بسیاری از آثار این نویسنده ها به زبان فارسی هم ترجمه شده و از این طریق شما می توانید به راحتی به مطالعه آثار این نویسندگان زن بپردازید.

بهترین نویسندگان زن جهان

جی.کی رولینگ
اگر تا کنون نمی دانستید که نویسنده کتاب های معروف و داستانی هری پاتر چه کسی است اکنون زمان آن فرا رسیده است که با او آشنا شوید؛ خانم جی کی رولینگ یکی از زنان موفق دنیا، نویسنده توانایی است که به نگارش این آثار دست زده است. یکی از برتری هایی که در کنار عالی بودن این کتاب می توانیم به آن اشاره داشته باشیم این است که علاوه بر این که فروش این کتاب ها بسیار بالا بوده است؛فیلم هایی هم که بر اساس آن ساخته شده است با اقبال عمومی مردم مواجه گردیده و توانسته است جوایز بسیار با ارزشی را از آن خود نماید. این جوایز را می توانیم به جایزه های آکادمیک که تعداد آن ها به نسبت زیاد است مانند chevalier de la legion d’honneur از فرانسه و در کنار آن به مدارک افتخاری از دانشگاه هایی مانند اگزتر، سنت اندروز، ادینبورگ، هاروارد، دارتماوت کالج، ابردین و باقی دانشگاه ها تقسیم بندی نمود. در کنار این افتخارات می توان از جوایز رولینگ، یکی از نویسندگان زن هم یادی کرد که متشکل از جایزه برای برترین نویسنده سال و بهترین نویسنده در تمام سال ها می باشد. می توان گفت کاری که جی.کی رولینگ که در لیست 10 نویسنده زن قدرتمند معاصر قرار دارد؛ در نوشته های خود انجام می دهد به نوعی جادو است که به وسیله آن توانسته است خواننده های خود را با خود به داخل داستان های هری پاتر برده و سبب شود آن ها در همان فضا به نوعی زندگی کنند. او پیش از این عنوان نموده است که ایده نوشتن این سری کتاب را هنگامی که در قطاری نشسته بود که از منچستر به سوی لندن حرکت می کرد و این قطار با تاخیر مواجه شد؛ به فکرش خطور کرده است و در نهایت سبب شد که با ایده خود و در کنار آن ساخته شدن فیلم هایی جذاب و همه پسند از قصه های کتابی که او نوشته بود، میلیون و میلیاردها دلار از فروششان را از آن خود نماید. با فروشی بیش از 450 میلیون نسخه از این کتاب ها که در نوع خود رقم بسیار قابل توجهی می باشد. کسانی که این کتاب ها خوانده باشند به خوبی متوجه می شوند که جذابیت و زیبایی آن ها اتفاقی نیست و بسیار حساب شده است به نوعی که همیشه خوانندگان خود را تشنه دانستن رازهای سر به مهری نگه می دارد که در جای جای قصه ها پنهان نموده است؛ آن ها را در داستان خود به دنبال علاقه و عشق و جسارت می کشاند. شاید یکی از شانس های این نویسنده و خوانندگان او تاخیر همین قطار بود. یکی از چیزهایی که پیش بینی آن دشوار خواهدبود آینده حرفه ای رولینگ بعد از به پایان رسیدن کلکسیون هری پاتر اوست، البته شایان ذکر است که رولینگ تا همین جای کار هم توانسته است که با نوشتن این آثار جایگاهی بسیار مناسب را در بین نویسندگان زن تاریخ کسب نماید که بسیار با ارزش و با اقتدار خواهد بود که در بین 10 نویسنده زن قدرتمند معاصر قرار دارد.

دانیل استیل

دانیل استیل یکی از 10 نویسنده زن قدرتمند معاصر را می توانید با عناوینی چون نویسنده پرفروش ترین کتاب ها در عصر حاضر و همچنین هشتمین نویسنده پرفروش تمامی سال های قبل بشناسید، مردم با استقبال بالای خود و خرید تعداد بالایی از کتاب های این نویسنده چیزی در حدود 800 میلیون نسخه؛ سبب شده اند که او بتواند این عناوین را از آن خود نماید. سبک داستان های این نویسنده یکی از نویسندگان زن دنیا، درام و رمان است و چنانچه به این دو موضوع علاقه مند هستید به شما پیشنهاد می کنیم که کتاب های او را از دست ندهید. در روزنامه نیویورک تایمز و در ستون مخصوص هر هفته به فهرستی از کتاب های پر فروش بالا می پردازند که رمان های استیل توانسته است در 390 هفته و به صورت پشت هم در بالاترین نقطه این فهرست قرار بگیرد. در کنار این موضوع می توانیم به استفاده 22 مرتبه ای از نوشته های این نویسنده در تلویزیون اشاره نمود؛ برخی از کارشناسان در نظرات خود عنوان می کنند که استیل یکی از زنان موفق، می تواند تنها نماینده از نویسنده هایی باشد که آثار آن ها بیشتر مورد علاقه افراد معمولی و سطح پایین هستند ولی با این حال می بینیم که افراد بسیاری زیادی این قشر را تشکیل می دهند و موفق شده اند کتاب های او را به صدر لیست ها برسانند که سبب می شود استیل در بازار کتاب حرف هایی بسیاری برای گفتن داشته باشد و به حق در بین 10 نویسنده زن قدرتمند معاصر باشد.

تونی موریسون
در این قسمت قصد داریم یکی از زنان موفق و برندگان جوایز مهمی چون نوبل و پولیتزر را به شما معرفی نماییم؛ تونی موریسون فردی است که ممکن است شما پیش از آن با او آشنا شده باشید و آن به واسطه نوشته هایی مانند آبی ترین چشم ها، توانه سالمون و یا محبوب. محبوب از جمله نوشته های این نویسنده است که فیلمی با استناد به آن ساخته شده است. او که یک سیاه پوست است توانسته است با کسب جایزه پولیتزر نوبل خود را در میان نویسندگان زن مطرح دنیا قرار داده و نشانه ای از قدرت و توانایی قلم خود را در شرح روزهای سخت و جان فرسای سیاه پوستان آمریکا به نمایش بگذارد. پیش از این اشاره نموده ایم که با استفاده و الهام از کتاب محبوب این نویسنده فیلمی ساخته شده است، این فیلم که سکوت بره ها نام گرفته است در بین سینماگران از توجهی قابل قبول برخوردار شده است؛ این فیلم را جاناتان دمی ساخته و پرداخته کرده است و ممکن است شما آن را در ایران با نام دلبند شناخته باشید.

استفانی میر
کتاب های این نویسنده یکی از زنان موفق دنیا، چیزی بالغ بر 100 میلیون نسخه از آن فروخته شده است که خود رکوردی بسیار بالا محسوب می گردد. از یکی از رمان های محبوب او فیلمی بر روی پرده ها رفته که با فروشی نزدیک به دو میلیارد دلار توانسته است رکورد خوبی را برای او به یادگار بگذارد. اگر بخواهید بدانید که محبوبیت این نویسنده با چه کتابی آغاز شده است بهتر است به کتاب های دنباله دار و عاشقانه او با نام گرگ و میش twilight اشاره نماییم. به نوعی پس از نوشتن همین کتاب بود که میر توانست به شهرت بالایی دست پیدا کند و در بین نویسندگان زن حاضر شود که در لیست پرفروش ترین ها بوده اند. اکنون در سرتاسر دنیا استفانی میر را به عنوان یک نویسنده از 10 نویسنده زن قدرتمند معاصر می شناسند که توانسته است با نوشتن کتاب هایی عاشقانه در ذهن خوانندگان خود نفوذ نماید و آن ها را به سمت هزار توی از اسرار و زیبایی ها در نوشته خود بکشاند. میر یکی از نویسندگان زن را، هم اکنون افراد بسیاری می شناسند و این می تواند برای هر نویسنده ای بسیار دلنشین باشد که مخاطب هایی از سرتاسر دنیا داشته باشد که عاشق نوشته هایش هستند و آن ها را دنبال کنند.

مری هیگینز کلارک
این نویسنده توانا یکی از 10 نویسنده زن قدرتمند معاصر، چیزی بالغ بر 42 کتاب را به رشته تحریر در آورده است که همگی آن ها توانسته اند لقب پر فروش ترین را از آن خود نمایند. رمانی که به عنوان اولین اثر از این نویسنده منتشر شده است "بچه ها کجا هستند" نام دارد که تا امروز موفق شده است که به چاپ هفتادو پنجم دست یابد، این نویسنده توانسته است با نوشتن رمان هایی راز آلود و سراسر جذابیت افراد علاقه مند به نوشته های خود را همیشه تشنه خواندن نگاه دارد به گونه ای که آن ها همیشه در انتظار هستند تا مری هیگینز نوشته ای را چاپ کند تا به سرعت برای خرید و خواندن آن اقدام نمایند از این رو آثار این نویسنده بزرگ از 10 نویسنده زن قدرتمند معاصر، توانسته است با فروش 100 میلیون نسخه ای رو به رو شوند که عددی قابل تامل می باشد. اگر در سراسر جهان به کتاب فروشی ها سری بزنید و از دسته افراد عاشق کتاب باشید می توانید در همه آن ها قسمت هایی را مشاهده نمایید که با نوشته های کلارک پر شده است و انتظار شما را می کشد. البته تنها نکته ای که می توان به عنوان نقطه ای نیمه تاریک در پیشینه ی این نویسنده به آن اشاره نمود فیلم هایی هستند که برگرفته از آثار اوست و با اقبال عمومی بالایی مواجه نشده است که البته این چیزی از توانایی او کم نمی کند بلکه مربوط به انتخاب نادرست کارگردان های این اثرها است که رمان درستی را برای این کار انتخاب ننموده اند.

مایا آنجلو
افرادی که دستی در هنر و نویسندگی دارند و یا به خواندن بسیارعلاقه مند هستند آنجلو را با عنوان پررنگ ترین زندگی نامه نویس زن سیاه پوست آمریکایی می شناسند که توانسته است با کسب افتخارات و جایزه هایی بسیار زیاد در حوزه ادبیات، هنر و آزادی به شهرت بالایی دست یابد. او همچنین برای جوایزی مانند پولیتزر و نشنال بوک اوارد هم نامزد بوده است. اگر بخواهیم آغاز محبوبیت این نویسنده از نویسندگان زن را شناسایی کنیم به کتاب های شش گانه او می رسیم که به صورت زندگی نامه نوشته شده اند. او با قلمی بسیار ماهر و انتخاب کلماتی درست توانسته است راستی، مشکلات و عقل گرایی را در کنار هم به نمایش در آورد که البته این نمایش بسیار باشکوه می باشد.

آلیس واکر
در اکثر موارد این اولین ها هستند که راه را برای باقی افراد هموار تر میکنند؛ آلیس واکر از نویسندگان زن هم یکی از همین اولین ها است. او توانسته است لقب اولین زن سیاه پوستی که موفق به اخذ جایزه پولیتزر و نشنال بوک اوارد شده است را از آن خود نماید. آلیس واکر توانست با کتاب" رنگ بنفش" خود موفق به گرفتن جایزه پولیتزر شود و به نوعی همین کتاب به عنوان شاخصه نویسندگی او شناخته می شود. واکر که در کنار نویسندگی داستان در شعر هم دستی دارد، در اکثر آثار خود از نژادپرستی و تبعیض جنسی سخن به میان می آورد و این موضوعات از بارزترین محورهای نوشته های او می باشد.

جومپا لاهیری
در سال 2000 به جومپا لاهیری یکی از نویسندگان زن جایزه پولیتزر اعطا شد که این جایزه برای اولین اثر داستانی او با نام مترجم دردها بود. لاهیری یک نویسنده آمریکایی است که ملیتی هندی دارد و توانسته است موفقیت های زیادی را در این عرصه کسب نماید. او که به نوشتن رمان و داستان های کوتاه علاقه خاصی دارد توانسته است در این نوشته ها با دیدی درست و عالی به مسائل زندگی عادی و روزانه مردم بپردازد در کنار این ها او تلاش نموده است که در آثار خود جلوه ای دیگر از تجربیات انسان هایی را به نمایش بگذارد که از کشور های شرقی به سمت آمریکا آمده اند و آن جا را برای زندگی برگزیده اند و این امر به نوعی سبب شده است که با تضاد فرهنگی رو به رو شوند؛ او به نوعی این تضادها را هم به نمایش می گذارد. بیشتر طرفداران جومپا لاهیری افرادی از میان علاقه مندان آثار ادبی خاورمیانه و در کنار آن اروپا هستند.

برترین نویسندگان زن جهان

جویس کارول اوتس

یکی از برندگان جایزه ارزشمند نشنال بوک اوارد و همچنین نامزد جایزه پولیتزر کارول اوتس است. او که اولین کتاب خود را در یال 1963 به چاپ رسانده است بعد از آن تلاش نمود که در آثار خود از مسائل مهمی همچون تبعیض جنسی، تبعیض نژادی، خشونت و همچنین قسمت های تلخ زندگی انسان ها صحبت به میان آورد. به نوعی اوتس را می توان از جمله نویسندگان زن معرفی نمود که روشنفکر هستند و یکی از اهداف اساسی آن ها پرداختن به موارد مهم و موثردر زندگی این اقشار خاصی از مردم است. افراد زیادی هستند که خواندن آثار او خیلی خوششان نمی آید ولی همین افراد هم نمی توانند تیز بینی و هوش سرشار و دقت نظر این نویسنده را در مورد موضوعات نوشته هایش کتمان کنند و همگان به آن واقف هستند.

ایزابل آلنده

ایزابل آلنده از نویسندگان اهل شیلی است که تلاش کرده است در نوشته های خود که اغلب به صورت رمان هستند روی موضوع زنان در کشو های لاتین تمرکز کند و آن ها را محوریت آثار خود قرار دهد و می توان گفت که در این راستا به موفقیت های بزرگی دست یافته است. کتاب های او چیزی نزدیک به 35 میلیون نسخه فروخته شده اند. رمان هایی که این نویسنده آن ها را نگاشته است در واقع دارای یک سبک رئالیسم هستند که به گونه ای جادویی بیان می شوند و حالتی افسانه را به نوشته هایی می دهد که دارای مضمون مسئله های روزمره مردم است. اگر بخواهیم به تعدادی از کتاب های او اشاره نماییم می توانیم با کتاب خانه ارواح شروع کنیم؛ جرقه این کتاب زیبا زمانی زده شد که پدر بزرگ آلنده بیمار بود یعنی درست در سال 1981؛ او تصمیم گرفت که برای او نامه هایی را بنویسد بعدها همین نامه ها مقدمه ای برای نوشتن خانه ارواح بود. کتاب بعدی او هم شروعش با نامه ای بود که به دست ایزابل و برای فرزندش نوشته شده بود؛فزرند آلنده به دلیل تزریق یک داروی اشتباه به کما رفت و او سعی نمود با نوشتن نامه خود را اندکی تسکین دهد و نتیجه آن بعد ها چاپ کتابی را نام پائولا بود؛ پائولا نام دختر ایزابل بود. شما می توانید نوشته های آلنده را با زمان های مختلفی مشاهده نمایید چیزی بالغ بر 30 زبان مختلف. برخی عقیده دارند که ایزابل دارای نوشته هایی است که می توان آن ها را دارای بیشترین مخاطب در بین اسپانیایی ها دانست. بعد ها از کتاب خانه ارواح او فیلم سینمایی ای ساخته شد که به نوعی بازهم بر محبوبیت او افزود این فیلم که دارای بازیگرانی شاخص بود و بینندگان بسیاری را به خود جذب نمود. اگر از اسم این نویسنده حدس زده باشید او با سالوادور آلنده که رئیس جمهور سابق شیلی بود نسبت فامیلی دارد و این امر شاید باز هم بر بیشتر شناخته شدن او کمک شایانی را کرده باشد که به نوعی هم سبب شد زندگی او را کمی راز آلودتر به نمایش در آورد.
منبع: گوناگون:: برچسب‌ها: نویسندگان , گوناگون , ادبیات ,
ن : شورای نویسندگان
ت : جمعه 3 فروردین 1397
خوانندگان محترم؛در نظر داشته باشید که ملایر٠٨١ هیچ پیامی را سانسور نخواهد کرد.


۱-لطفا از درج شماره تلفن و مشخصات خود در پیام های عمومی پرهیز کنید
۲-کلمات رکیک،هنجار شکن و توهین آمیز توسط نویسنده حذف می شود
۳-هیچ نظری به خاطر وابستگی به حزب یا شخص خاصی ویرایش یا حذف نخواهد شد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.