داروهای بسیار کمی برای ترک شیشه موجود است اما واقعیت این است که همین داروهای ترک شیشه ای که در بازار و کلینیک ها موجود است تاثیر چندانی روی عملکرد روحی و جسمی معتادان شیشه داشته و از نظر علمی به عنوان دارویی کارامد ثبت نشده اند.اگر قصد آشنایی با کلیات داروهای ترک شیشه را دارید با ما همراه باشید.

آموزش/ترک اعتیاد

با داروهای ترک شیشه آشنا شوید

اختصاصی-به گزارش ملایر٠٨١:شیشه؛ بلایی خانمان سوز است که چند سالیست تعداد زیادی از جوانان کشورمان را نابود کرده است اما در این بین بیشترین آسیب را خانواده فرد معتاد لمس می کند اما افرادی که پس از مدت ها مصرف شیشه اقدام به ترک می کنند در فکر این هستند که داروهای ترک شیشه چیست، در واقع هدف بیماران این است که با مسیر خود آشنا شوند.برای آشنایی نسبی با داروهای ترک شیشه در منزل با ملایر۰۸۱ همراه باشید‌.

دکتر کیومرث ناصری یکی از پزشکان شهرستان ملایر است که حدود دو سالی در کلینیک ترک  شیشه طلول مشغول درمان بیماران ملایری می باشد.

ایشان که قبل از بازگشت به زادگاهش چند سالی در یکی از کلینیک های ترک اعتیاد شیراز به مردم خدمت کرده امروز درگیر بیماران ملایریست و با اعتقاد به روش های سنتی افراد زیادی را به مرز بهبودی رسانده است.
دکتر ناصری در خصوص داروهای ترک اعتیاد شیشه و شیوه درمان، این چنین توضیح می دهند:

قبل از هر توضیحی بیماران عزیز باید بدانند که هیچ داروی موثری برای ترک شیشه وجود ندارد و در واقع تمامی داروهایی که پزشکان تجویز می کنند بیشتر جنبه کمک رسانی داشته و نقش مکمل را بازی می کنند، به عنوان مثال استفاده از سرم آمینو اسید صرفا برای تقویت کیفیت پروتئین ها و جذب بهتر توسط روده ها تجویز می شود، پس قبل از هر اقدامی لازم است بیمار روی مسائل روحی و روانی تمرکز بیشتر داشته باشد‌ و پاشنه آشیل بهبودی خود را روان درمانی بداند.

روند ترک شیشه معمولا چگونه است؟
ما یک روز قبل از آغاز مراحل رسمی ترک شیشه، بیمار را برای چند ساعت با مشاور تنها می گذاریم تا بیمار توجیه شود که چه تغییرات روحی و جسمی در انتظارش است، چرا که فرد بیمار باید بداند که داروهای ترک شیشه صرفا جنبه کمک رسانی داشته و بدون روحیه مبارزه طلبی نمی توانند مفید باشند.

روند کلی ترک شیشه به چهار هفته تقسیم می شود:
هفته اول: بارگیری اولیه + مشاوره
هفته دوم: بارگیری ثانویه+مشاوره+ آغاز کاهش مصرف شیشه
هفته سوم: آغاز مصرف دسته دوم داروهای ترک شیشه+ مشاوره+ سه روز شوک مصرف شیشه ( افزایش مصرف)  و ادامه کاهش مصرف
هفته چهارم: ادامه مصرف دسته دوم داروهای ترک شیشه ( کاهش دوز داروهای ضد اضطراب+مشاوره+تثبیت مصرف شیشه+قطع مصرف

داروهای ترک اعتیاد شیشه + توضیحات

نکات:
۱-کاهش دوز شیشه به صورت معمول اتفاق نمی افتد و طبق  نظر کارشناس کلینیک صورت می گیرد و هدف از انجام آن، تقویت جنبه های روحی و روانی فرد است‌؛ به عنوان مثال در تحقیق ملایر۰۸۱ مشخص شد که ۲۰ درصد بیماران کلینیک طلوع که توسط این شگرد به قطع مصرف رسیده بودند چند روز زودتر از  نظر روحی آماده قطع مصرف شده بودند.
۲-بیمار باید هفته ای سه جلسه تحت مشاوره تخصصی قرار گیرد‌ و از CD و DVD های کمکی هم استفاده کند.
۳-استفاده از دارو ها (که بیشتر جنبه آماده سازی بدن بیمار را دارد) باید حداکثر در حاشیه درمان بیمار قرار گیرد، چرا که تکیه بر داروهای ترک شیشه توقع بیمار را بالا می برد و فرد بدون هیج تلاشی سر نوشت خود را به دست چند قرص می سپارد.
۴-دو تا چهار ماه پس از قطع مصرف شیشه بیمار باید تحت داروهای ضد اضطراب و مشاوره تخصصی باشد.
اولین مرحله، بارگیری جسمی و روحی فرد معتاد به شیشه است، یعنی سعی میشود تا با تقویت جسم بیمار بستر مناسبی جهت ادامه مسیر فراهم شود‌. در این قسمت پزشک روی تامین ویتامین ها و ترمیم نسبی ساختار درونی بدن بیمار تمرکز کرده و توان فرد معتاد به شیشه را بالاتر می برد‌
در این مرحله که ۳۰ روز قبل از قطع مصرف نهایی صورت می گیرد فرد باید داروهای زیر را استفاده کند.

نیاسین: از آن جایی که مصرف کننده شیشه از فقر منابع ویتامین B3 رنج می برد و این ویتامین عملکرد جذب و کارکرد سلولی بدن را افزایش می دهد ،برای فرد مصرف کننده تجویز می شود.این دارو برای پیشگیری و درمان كمبود ویتامین B3 و همچنین در درمان زیادی چربی خون مصرف می شود و پزشک می تواند پس از آنالیز منابع بدن فرد معتاد تصمیم به تجویز نیاسین بگیرد.


سرم آمینو اسیدی: شکل دارویی این سرم به صورت ۵ و ۱۰ درصد است و  ترکیبات آن شامل اسیدهای آمینه ضروری و غیر ضروری ، نیتروژن و الکترولیتها می‌باشد و هدف ما از تجویز آن در ملایر و سایر کلینک های ترک شیشه چند مورد است.
اول: تنظیم نسبی متابولیسم بدن بیمار
دوم: افزایش سطح پروتئین سلول ها
سوم: تقویت مکانیزم جذب روده
که مورد اول و دوم اهمیت بیشتری دارند

مولتی ویتامین مینرال: قرص های مینرال یکی از ضروری ترین فاکتور های بارگیری بدن بیمار قبل از ترک شیشه است. در واقع هدف از تجویز مولتی ویتامین مینرال تامین حداکثری ویتامین های زیر است که برای بیمار ضروری است.

Vtamin D 400 IU
Vtamin E 30 IU
Vtamin B1 1.5 mg
Vtamin C 60 mg

آهن:فقر آهن در بیمارانی که به دلیل مصرف شیشه  در دراز مدت دچار کاهش عملکرد غدد فوق کلیوی شده اند لازم و ضروری است حتی ممکن است در این مرحله که دو هفته به طول می انجامد لازم باشد از منابع مصنوعی قویتر آهن و داروهای تحریک کننده غدد فوق کلیوی استفاده شود که در صورت تشخیص پزشک از طریق مکمل های سرمی می توان تجویز کرد.

مکمل های گروه دوم: انتخاب نوع و سطح مکمل های غذایی متفاوت است چرا که اختلالات گوارشی در بیمار می تواند مانع تجویز یک گروه خاص از مکمل ها شود‌.

مرحله دوم بارگیری و استفاده از داروهای ترک شیشه به صورت زیر است
مرحله دوم که دومین قسمت مهم تکمیل بارگیری بدنی فرد است تفاوت زیادی با مرحله اول ندارد اما طبق نظر پزشک دوز های مصرفی تغییر کرده و پس از آزمایشات لازمی همچون نوار قلب و سطح کراتین و قند خون میزان استفاده از داروهایی همچون سرم آمینو اسیدی تغییر می کند.
سرم آمینو اسید: مصرف این سرم در این مرحله باید افزایش یابد و دفعات استفاده وریدی از آن کنترل شود لازم به ذکر است که استفاده از ویتامین های سرم ریز طبق نظر پزشک واجب است. 
سرم آمینو اسید: هر دو قرص داروهای ضد سرع و اضطراب است که سال هاست توسط FDA تایید شده است اما استفاده از هر دو آن ها توصیه نمی شود چرا که تجویز یکی از آن ها در دوز مناسب کافیست مگر در افرادی که سابقه افسردگی داشته و از اضطراب شدید رنج می برند،در این صورت ما در دو هفته آتی به صورت هرمی دوز حساب شده را تجویز می کنیم.

مکمل های غذایی:
بیمار در دو هفته از مکمل های غذایی استفاده می کند حتی در تحقیقاتی که در سال۲۰۰۸ انجام شده نشان می دهد که استفاده از پروتئین ایزوله می تواند در مدت زمان دو هفته بدن بیمار را برای رویارویی با عوارض ترک اعتیاد آماده کند اما به دلیل قیمت بالا این نوع پروتئین، در کلینیک طلوع ملایر استفاده نمی شود‌.

پس از این دو مرحله زمان قطع مصرف شیشه فرا رسیده است و فرد با داشتن پیش زمینه فکری و جسمی می تواند وارد مرحله اصلی درمان شود‌‌

قطع مصرف شیشه باید طبق دستور پزشک یا درمانگر صورت گیرد و هر گونه خارج شدن از جدول تغییر زمان و دوز مصرف شیشه می تواند تاثیر بسیار منفی روی روحیه و عملکرد مغزی فرد بگذارد‌.

داروهای این مرحله هم مانند سراسر کشور از یک دستور العمل انتخاب می شود و پزشک قدرت مانور زیادی ندارد.

یک داروی آنتی هیستامین: پزشک می تواند از سه تا چهار گزینه از داروهای آنتی هیستامین بسته به کیس خود یکی را انتخاب کند به عنوان مثال هیدروکسی مناسب است، این دارو یک آنتی هیستامین پر کاربرد است و هیدروکسی زین دارای خواص آرام بخش است که برای درمان واکنش های آلرژیک استفاده می شود.
اگر بیماران دچار مشکلات پوستی درجه اول که سبب خارش می شود یا مشکلات خاص گوارشی باشند باید یک دارو با اثر گذاری مشابه انتخاب کرد‌.

این پزشک در انتها به ملایر۰۸۱ می گوید: عزیزان باید برانند که استفاده از آنتی بیوتیک ها به هیچ عنوان لازم نیست چرا که هیچ تحقیق علمی اثبات شده ای در مورد خواص ثانویه تتراسایکلین و آنتی بیوتیک های سطح پایین روی معتادان شیشه وجود ندارد.

داروهای ترک اعتیاد شیشه + توضیحات:: برچسب‌ها: شیشه , دارو ,
ن : شورای نویسندگان
ت : شنبه 14 بهمن 1396
خوانندگان محترم؛در نظر داشته باشید که ملایر٠٨١ هیچ پیامی را سانسور نخواهد کرد.


۱-لطفا از درج شماره تلفن و مشخصات خود در پیام های عمومی پرهیز کنید
۲-کلمات رکیک،هنجار شکن و توهین آمیز توسط نویسنده حذف می شود
۳-هیچ نظری به خاطر وابستگی به حزب یا شخص خاصی ویرایش یا حذف نخواهد شد
جوان سرحال رامین جمعه 27 مهر 1397 09:29 ب.ظ
اخر داستان غم انگیز همسایه ما که شیشه میزد
از دیوار کلانتری خودش پرت کرد پایین
برای فرار از دست مامور ها
جفت پاش،لگن خرد
دکترا امیدی به زنده بودنش ندارن
خواهش میکنم رحم کنید به خودتان
جوان سرحال رامین یکشنبه 15 مهر 1397 04:01 ب.ظ
این قدر شیشه مزخرف هست
که شخصی مصرف کننده اش باشه
حرف حساب حالیش نمیشه
همسایه داریم خانه مجردی داره،روز تاسوعا،ادمایی که میومدن تو خانه اش،از در خانه اش رفتن بالا،خب حیاط ما هم چه بخواد چه نخواد می بینه،این حرکت یک جرم است اونم ورود به عنف حساب میشه
بهش گفتیم چرا بالا میری،صبر کن خودش بخواد در باز میکنه،بهمون زبون درازی کرد،فقط میدونم خداشکر میکنم تونست فرار کنه تو ماشینش پناه بگیره،خودش چاقو نخورد،ماشینش خرد کردیم،
این میخوام بگم زبان خوش،با محبت نمی فهمند،وقتی کار به جای باریک کشیده بشه تازه می فهمند فرار کنند،
نزدیک بودن قاتل بشم ،هر مرد با غیرتی باشه،ببینه هر روز ادم میاد نگاه ناموسش میکنند،از در میرن بالا تا برن مصرف کنند،اخرش خون ادم به جوش میاد،التماس میکنم دوستان شیشه مصرف نکنید ،خسارت به خودتون میزنید رک میگم،به درک،مهم نیست،فکر بقیه افراد جامعه باشید،خانواده هاتون باشید،مادرم بیماری قلبی گرفت،بس ترس لرز کرد از این ادما شیشه ای که میان تو خانه مجردی،کار مادرم به بیمارستان کشید،فقط چون شیشه این افراد میزنن،حرف دیگه نمی فهمند،
بخدا یک ادم تریاکی پیدا کنید،اگه این رفتار ها کنه،قسم میدم،درست بشید،
هزاران مادر دارن هلاک میشن ،تن بدنشان میلرزه از وجود افراد شیشه ای
موندم چه کار کنم
قانون هم سر باز میزنه از بازداشت همچین افرادی
hamid جمعه 30 شهریور 1397 11:24 ق.ظ
باسلام من حمیدهستم ازاراک،دوستان همه مطالب وتجربیات شمارو خوندم منم حدود۱۶ساله که ش مصرف میکنم خیلی چیزارو ازدست دادم مهمترازهمه زن وزندگیمودادم ۲تادختردارم مثه دسته گل بخدا به جوونایی که تازه کارن برخوردمیکنم تجربه تلخ خودمومیگم والتماسشونومیکنم که ادامه ندن ماهارو آیینه خودشون قراربدن،راستی فراموش کردم بگم که من ریه قلب وکلیه موتقریبا ازدست دادم ولی بازم زورم به این لعنتی نمیرسه بزارمش کنار اما این۲-۳روزکه تاسوعاوعاشورا هم بودباکمک وتکیه به سالارشهیدان وائمه وانرژی که ازمطالب شماهاگرفتم وبه عشق دخترای گلم تصمیم به ترک گرفتم وبه شماهم توصیه میکنم بامن همراه بشین یاعلی... فقط خواهشن جلسات N.Eرو فراموش نکنیم چون تجربه میگه:ترک کردن سخت نیست توی ترک موندن مهمهو بچه ها یاعلی...
جوان سرحال رامین پنجشنبه 29 شهریور 1397 12:28 ق.ظ
قسمت پرسش پاسخ همین وبلاگ مطالعه کنید
به بیشتر جواب هایی که لازم دارید میرسید
او سایت کنگره60
ادرس شعبات نوشته،
بنده فقط توضیحات مختصر میدم
همون ها بخون
Shima یکشنبه 11 شهریور 1397 02:16 ق.ظ
Chetori mitonam tahde darman gharar begiram chon az ye shahre dige hastan
جوان سرحال«رامین»درمانگر اعتیاد شنبه 20 مرداد 1397 01:34 ب.ظ
حس میکنم توضیحاتی که دادم،همه رفتن دنبال روش کنگره60
چون دیگه سوال کسی نمیکند،همه راه خودشون پیدا کردن،که جای خوشحالی دارد،چون واقعا سخته از اعتیاد به شیشه
حرف زدن،تعارف نداره یک اپارتمان هم به نامم کنند،بگن یک دود شیشه بکش،حاضر نمیشم،چون دیدم چهره بعضی افراد که شیشه میزدن،چنان رفتار حرف های عجیب،جیغ های ترسناکی از خودشون در می اوردن،ادم به خودش می لرزید،بگم همه این جور نمیشن،اما بیشتر خو شیطانی میاد تو وجودشان
قصد تخریب یک نفر ندارم،هدفم واقعیته،اگر شخصی نداند،این مطلب ببینه،اگر شیشه بهش تعارف بشه،قبول نکنه،همسایه شیشه ای داریم،دیدم چه جنایت هایی که تو خانه اش نکردن
جوان سرحال«رامین» یکشنبه 27 خرداد 1397 08:11 ب.ظ

کنگره60
فیلم و پی دی اف از کنگره 60
https://telegram.me/congerehramin
جوان سرحال«رامین» شنبه 26 خرداد 1397 10:44 ب.ظ

کنگره60
فیلم و پی دی اف از کنگره 60
https://telegram.me/congerehramin
دوستان یه کانال تلگرام است،که داخلش فیلم اشخاصی که با درمان ترک تدریجی خوب شدن
حتی کتاب منفی 60 درجه
به رایگان گذاشتم
فقط برای اونایی که واقعا دنبال درمان هستن
جوان سرحال«رامین» شنبه 19 خرداد 1397 11:27 ب.ظ
من این نمیگم
مهندس دژاکام بنیان گذار کنگره60 میگه
بنظر شما یک فرد شیشه ای باشه تخریبش بیشتره یا تریاکی باشه؟
تریاک حداقل سنتی و گیاهیی
اما شیشه شیمیایی صنعتی و مغز نابود میکنه
خواهش میکنم دوستان عزیز
کتاب منفی60درجه مطالعه کنند،کنگره60 بروید پیدا کنید و درخواست کمک کنید
با چشمانم دیدم افراد شیشه مصرف داشتن بدون زجر،درمان شدن،اونی که نوشته اسمش خسته
تو برو
میدونم جواب میگیری،نیازی هم به دوا نداری
فقط باید بری
تا بفهمی چی میگم
بنده فقط متادون و شیشه هر کی مصرف داره میگم.کنگره بروند
اما افراد تریاک شیره یا قرص سبک مصرف دارند با ترک تدریجی درمان کردم
خدا میداند صدها نفر درمان شدن،لطفا کمک اگر میخواهید دنبالش باشید،جواب میگیرید
نه کمپ نه قرص خواب نه متادون
فقط بروید ببینید چهره هاشون چه سرخ سفیده
تمیز هستن
کنگره60 تا ابد تریاک نمیده،تو ده ماه،فرد معتاد نابود شده سالم تحویل جامعه میده
بروید قبل اینکه دیر بشه
کوروش دوشنبه 14 خرداد 1397 05:04 ق.ظ
من فقط از خدااین میخوام یااراده بهم بده شیشه ترک کنم یا اینکه منو بکشه که دیگه راحت بشم ازدست این مواد کثیف هرکاری میکنم خدایا نمیتونم حدود8سال هست مصرف دارم 40 سال هم سن دارم نمیدانم دیگه کی موقه اش میشه ترک کنم خدایاخودت کمک حالمان باش
خسته شنبه 12 خرداد 1397 01:27 ق.ظ
سلام دوهفته است بدون دارو شیشه راکنا گذاشته ام وازش متنفرم اما کمی هروین دوروز یکدفعه مصرف میکنم که از این هم متنفرم چکارکنم اعصاب م بهم ریخته است خانواده ام کمک نمی‌کنند درک بیماربودن من را ندارند چی مصرف کنم دارو خواب وخوراکم بهم ریخته شده ایابه پزشک مراجعه کنم
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 03:04 ق.ظ
از روز اول ترک شروع کنید به خوردن دارو های ترک شیشه زیر که گیاهی و سالم هستن
عرق کاسنی واسه شستشوی کبد و معده
عرق نعناع واسه خواب بهتر و شربت بهار نارنج
از چیزای سرد دوری کنید چون مغزتون رو سست میکنه
ایشالا ترک میکنید اینم بگم داروهای ترک شیشه گیاهی بهتر از این آت و آشغالای شیمیایی که معلوم نیست چی توش میریزن
شنبه 25 فروردین 1397 12:11 ب.ظ
سال گذشته برای ترک شیشه به یک دکتر مراجعه کردم که متاسفانه با دادن داروهای ترک شیشه بنده رو مجبور به مصرف کرد و پس از یک ماه نیمی از بدن من لمس شد متاسفانه به تازگی متوجه شدم که اصلا چیزی به نام داروهای ترک شیشه موجود نیست و این پزشک بی خدا من را لمس کرد
سه شنبه 7 فروردین 1397 11:06 ب.ظ
چیزی تغییر نمیکنه
باید معتاد نشی وقتی شدی تمومه نه خدا کمکی میکنه و نه داروهایی که شیشه رو مثلا ترک میدن
تنها راهش کنترل کردنشه
دوشنبه 6 فروردین 1397 07:33 ب.ظ
سلام و خسته نباشید منم با نظر پایینی اقا رامین موافقم من هرویین کشیدم سه ماه و الان درگیر شیشه هستم خدا به داد کسی که شیشه میکشه برسه چون سخته ترکش.از طرفی فشار ها ناشی از مصرف زیاده جوری که واقعا احساس پوچی میکنی
مورد اخر هم داروهای ترک شیشه هست که فکر میکنم دکتر درست گفتن چون منم تو این همه مدت به چشم دیدم که دارویی برای ترک شیشه وجود نداره مگه اراده که اونم همه چیز نیست در واقع باید نری تو این بازی خطرناک و اگه بری کار تمومه
خداوند به داد همه ماها برسه
جوان سرحال رامین جمعه 3 فروردین 1397 01:35 ق.ظ
بنده کنگره60 تشریف بردم
میگفتن خوشا به حال کسی که هرویین میکشه اما شیشه نمیکشه
منظورشون این بود
که هرویین میگن چه قدر بده،اما در مقابل شیشه هیچی نیست
یعنی شیشه بدترین ماده مخدر دنیاست
اونایی که مصرف کننده هستن سوال کردم،گفتن کافیه یکبار مصرف کنی،دیگه نمیتونی جلو خودت بگیری
اما من یه نظر دارم
شخص جایی مثل خانه باغی بذارن که نتونه خارج بشه
غذا خوراک لباسش تا دو سال مهیا بشه
فوقش دارو بدهند با همون روش تیپر تریاک انجام بشه
دیگه شخص اگه تریاکی هم بشه
اما صد شرف داره به شیشه
تریاک دیگه شخص توهم نمیزنه یا قشر مغز نمیخوره،
به مرور زمان مصرف کم کنند،اما قطع نکنند
دیگه شخص حداقل هوش شیشه نکنه
چون همسایه شیشه میزنه داریم
حرف حالیش نیست،نه مامور میترسه،نه فکر ابرو
غذا هم نمیخوره،فقط پول میده شیشه
اما ادم تریاکی حداقل سرکار میره
پول در میاره
نمیخوام بگم چی خوبه چی بده
اما شیشه صنعتی هر کی بتونه حتی با تریاک جایگزین کنه
بازم جای امید داره
حشمت دوشنبه 28 اسفند 1396 12:36 ق.ظ
سه روزه شیشه رو ترک کردم ولی حالت غش و ضعف بهم دست میده خوابم اصلا ندارم ای مرگ بیا که از این زندگی بهتره زنمم فک میکنه باید یه شبه بشم یه پسر خوشگل و ترگل ورگل دیگه حالیش نیست که این زهر ماری چیه و مغزو پوت میکنه
الان چی کنم از این دارو های ترک شیشه تو داروخانه هست یا نسخه میخوان
خواب ندارم
محسن به مینا خانم یکشنبه 27 اسفند 1396 06:01 ق.ظ
مینا خانم داوهای ترک شیشه جواب نمیده و سودی نداره بهتره بری پیش روانشناس و شروع کنی این شیشه لعنتی ترکش پیچیدست ولی نشونی نیست ولی اینو باور کن دارو های ترک شیشه هیچ سودی نداره هیچی
مینا شنبه 26 اسفند 1396 06:45 ب.ظ
زن 38 سال 7سال شیشه استفاد میکنم الان یه دختر1/6دارم شوهرم مصرف کتند
به دخترم شیر خودمو دادم.چه کنم نمی تونم بستری بشم با دارو راهی داره.خانوادم درجریان نیستن
قاسم پنجشنبه 19 بهمن 1396 01:57 ق.ظ
آقا داریوش اصلا چیزیه اسم داروی ترک شیشه نیست اینو بدون داداش بعدش تتراسکلین هیچ ربطی نداره خود من دراریه
داریوش سه شنبه 17 بهمن 1396 03:31 ب.ظ
سلام من جایی دیدم که بین داروهای ترک شیشه تتراسکیلین استفاده شده خاستم بدونم درسته یا من دراوردی نوشتن چون چندتا سایت یه مطلب رو درباره داروهای ترک شیشه نوشتن،ولی اعتمادی نیست و همش کمی پیسته ممنون میشم در مورد این دارو توضیح بدین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو