جامعه/مشاوره

به خاطر پدر و مادرم خواستگار ندارم

سلام همین الان تو کوچمون عروسیه بخدا دارم اشک میریزم که چرا هیچ خواستگاری ندارم و بخت منو بستن. من دختری هستم 28 ساله ‌که خواستگار ندارم خواهر منم مونده خونه هر وقت اسم ترشیده شدن دخترا میاد تو ذهنم دلم میخواد بمیرم آقای امینی هر کاری بگید کردم ولی خواستگار هام تو تحقیق میرن البته کلا چند تا بیشتر نداشتم.

خواهرم هم مونده خونه و باعث شده کسی نیاد سراغ من هیچ پسری رو هم نتونستم تو محله یا دانشگاهی که ازش مدرک گرفتم یا فامیل جذب کنم.خودم میدونم قیافم خیلی معمولیه ولی بیشتر دارم چوب پدر و مادرم رو میخورم که پولدار نیستن و تو مجالس باعث آبرو ریزی میشن چوب خواهرم رو هم میخورم همش میگم خدایا چرا باید بختم اینجوری بسته باشه که موندم تو خونه و خواستگار ندارم.

دختر خالم از منم قیافش پایین تره ولی شوهر خوبی کرده یه پسر سالم و قد بلند که پدر پسره معلمه خود پسره فوق لیسانسه و مغازه هم داره اونوقت من چون پدرم پولدار نیست باید سرنوشتم خراب بشه ظاهرم هم معمولی فقط خیلی لاغرم اما از من بدترم شوهر کردن واقعا این چه عدالتیه که من باید بسوزم و بسازم.ینی تو این شهر بزرگ و در اندشت یکی نیست منو بخواد و حاضر باشه باهام ازدواج کنه.

دیگه دارم خسته میشم هر کس میرسه بهم بعد از سلام کردن با یه حالتی میگه شوهر نکردی؟ دلم میخواد خفشون کنم. گاهی وقتا فکر خودکشی میکنم یکیش همین الان که صدای عروسی دختر همسایمون تو سرم داره میپیچه و از روی خجالت حتی سر سفره شام هم نرفتم.دختر همسایمون 24 سالشه ولی ازدواج کرد من 28 سالم شده و خواهرم نزدیک 32 سالشه موندم خونه عهد کردم اگه یک سال دیگه ازدواج نکنم خودمو بکشم.

پیش دعا نویس هم رفتم ولی فایده نداشت من توقعم بالا نیست ولی اصلا هیچکس سمت خونمون نمیاد هر کسی هم که اومده رفته تحقیق و دیگه زنگ نزده من تو محل هیچ کاری نکردم و همه کارام بیرون محله بوده دو نفر تو خواستگاری راضی بودن ولی رفتن که رفتن کلا چهار تا خواستگار تلفنی و حضوری داشتم که به هیج جایی نرسید الان یه ساله حتی تلفنی هم خواستگار ندارم

خسته شدم از خدا میخوام اگه قراره بهم بگن دختر ترشیده بمیرم بهتره تا زجر بکشم تا با حرف مردم آب بشم.الان هیچی تو ذهنم نیست فقط مرگ میخوام بهترین دوران زندگیم با گریه و اشک رفت و سنمم بالا رفته صورتم پیر شده و چشمام گود رفته تو آیینه مشخصه سنم بالا رفته وبه قول مردم ترشیده شدم و پیر شدم هیچ کسی هم نیست رحم کنه و بیاد منو ببره سر خونه و زندگیم.دیگه بریدم

پاسخ مشاور:
با سلام خدمت شما خواهر عزیز و تشکر که به ملایر۰۸۱ اعتماد کردید.
قطعا شرایط سخت و پیچیده ای دارید اما در سوالی که یک جوان مبنی بر بیکار بودنش ارسال کرد نوشتم که بسیاری از مشکلات جنبه عمومی دارند،به عنوان مثال مشکل عدم ازدواج دختران با بالا رفتن سن ازدواج از مشکلات کنونی جامعه است تا جایی که بسیاری از خانم هایی که دارای تحصیلات بالا و نجابت قابل قبولی هستند موفق نشده اند ازدواج کنند.

از طرفی یادتان باشد که درصد زیادی از خانم ها چند ماه پس از  مراسم عروسی آرزو می کنند که ای کاش بله نگفته بودند و تا آخر عمر مجرد مانده بودند،چرا که اساسا ازدواج تنها وسیله رسیدن به آرامش نیست.بسیار پیش می آید که خانم ها گله می کنند که خواستگار ندارند اما واقعیت این است که آن ها تنها نیستند.مشکلات اقتصادی و عدم اعتماد پسران به جنس مخالف باعث شده تا آقایان سمت زندگی مشترک نروند.

اما توصیه بنده به شما این است که در اولین فرصت در جلسات مشاوره شهرتان شرکت کنید،چرا که در حال حاضر دید شما محدود شده و خوشبختی یک خانم را فقط در ازدواج می بینید از طرفی شما هنوز فرصت دارید و بهتر است خود و خانواده محترمتان هم اقدام کرده و غیر مستقیم ابراز علاقه کنید البته یادتان باشد که این کار یک بازی خطرناک است که در صورت ندانستن قواعد آن می تواند باعث ضربه زدن به شما شود.

در خصوص اینکه فرموده اید افرادی که به خواستگاری شما می آیند پس از تحقیقات منصرف می شوند باید گفت آقایان به دلیل ارتباط قوی با سایر پسر هامعمولا تحقیقات دقیقی انجام می دهند و ممکن است شما در گذشته روابطی داشته اید که در محل یا در بین دوستانتان به عنوان خانمی غیر مذهبی با روابط باز شناخته می شوید یا حتی ممکن است دشمن شخصی یا خانوادگی دارید که باعث رد شدن شما در تحقیقات می شود‌.

بارها گفته ام که شرکت در مراسم های عمومی می تواند باعث شناسایی شما به خانم های سن بالا شود.در نهایت حتی اگر هرگز ازدواج نکنید باید بدانید که هر شخصی بخت و اقبالی دارد و شاید به صلاح فرد است که روزگار و زمانه بر خلاف آرزوهایش پیش رود‌.

در آخر بهتر است با خانواده هایی که از نظر فرهنگی و مالی با شما هم سو هستند روابط گسترده تری برقرار کنید و در پوشش و رفتارتان تجدید نظر کنید‌.

نتیجه گیری: ازدواج همه چیز نیست و بهتر است روی کار و فعالیت های مختلف تمرکز کرده و رفتار خود را اصلاح کنید.در اولین فرصت به یک مشاور مراجعه کرده و مشکل خود را مطرح کنید،یادتان باشد که بسیاری از افراد به دلیل شرایط فیزیکی و جسمی حتی یک خواستکار هم ندارند پس بهتر است به یاد آن ها هم باشید و با این افکار منفی عزت نفس خود را از بین نبرید.با خانواده های بیشتری رفت و آمد داشته باشید و یادتان باشد که زیباترین تصمیم این است که فرد تسلیم سرنوشتی باشد که خداوند برایش رقم زده.یادتان باشد که بسیاری از خانم ها پس از ازدواج آرزو می کنند که ای کاش مجرد بودند.باور داشته باشید که شما دارای نکات مثبتی همچون پدر و مادر و یک سر پناه امن هستید.

محسن امینی
کارشناس ارشد مشاوره:: مرتبط با: مشاوره ازدواج , مشاوره ,
:: برچسب‌ها: مشاوره آنلاین , ازدواج ,
ن : شورای نویسندگان
ت : پنجشنبه 5 بهمن 1396
خوانندگان محترم؛در نظر داشته باشید که ملایر٠٨١ هیچ پیامی را سانسور نخواهد کرد.


۱-لطفا از درج شماره تلفن و مشخصات خود در پیام های عمومی پرهیز کنید
۲-کلمات رکیک،هنجار شکن و توهین آمیز توسط نویسنده حذف می شود
۳-هیچ نظری به خاطر وابستگی به حزب یا شخص خاصی ویرایش یا حذف نخواهد شد
نازنین شنبه 20 مرداد 1397 03:57 ب.ظ
سلام
دوستان عزیز همگی شما میتونید با استفاده از قانون جذب همسر ایده آل . ثروت . سلامتی و آرامش درونی خودتون رو خیلی راحت جذب کنید . برید کانال راز برتر قانون جذب آقای شریفی و ببینید چن نفر به خواسته هاشون رسیدن و الان واقعا خوشحالن و همشون باورشون نمیشد که چطور شد که ورق عوض شد و دنیا داره روی خوش بهشون نشون میده . دوستان روی هر چیزی تمرکز کنید اون وارد زندگیتون میشه اگر روی نداشتن خواستگار و بدبختی تمرکز کنید همواره توی زندگیتون خواهید داشت و هیچ چیز خوش آیندی براتون رخ نمیده مگر اینکه به خدا توکل کنید و افکارتون رو تغییر بدید و روی چیزای شادی آور مثل خواسته هاتون تمرکز کنید و بهشون اشتیاق داشته باشید و باورش کنید و براش زمان تعیین نکنید و به این فکر نکنید چطور و چگونه قرار اتفاق بیوفته و بگید من فقط میدونم و باور میکنم که قرار خواستم اجابت بشه و به اون افکار منفی بی اعتنایی کنید و بعد میبینید که زندگیتون یه شکل قشنگی به خودش گرفته و خواسته هاتون یکی یکی داره برآورده میشه برای همین برید قانون جذب رو یاد بگیرید و بفهمید چطوری میشه جاذب خواسته هاتون باشید و همگی رو در کمترین مدت به اجابت برسونید برای همین برید کانال جذب آقای شریفی که دو تان یکی آموزش قانون جذب یکی راز برتر قانون جذب هستش . هر کس میخواد زندگی به کامش بشه حتما حتما بره یاد بگیره
جمعه 22 تیر 1397 04:51 ب.ظ
منم خواستگار ندارم ولی چی کنم دیگه به جهنم
پسرا زن نمیدم قدیما خوب کلاه سرشان میرفتلان شوهرا هم شدن یه مشت پسر زیر دیپلم و سیکل و لیسانسای الکی که حتی بلدم نیستن تو جمع درست حرف بزنن.
اکثرا کثیف و چون و بهداشت رو رعایت نمیکنن و خانوادشون از اون عقل افتاده هان.
یه عده دختر خواستگار دارن و خواستگاران از این پسرای دست و پا روغنی و کارگره
من از ابن شوهرای در پیت نمیکنم یا یه هاشون کوتاه قدن و کچل
آه اه
ساحمه دوشنبه 4 تیر 1397 12:07 ق.ظ
سلام.. من 26 سالمه و چهار ساله بکوب داره خاستگار میاد دیگه خسته شدم.. برعکس تمام دخترایی که از بی خاستگاری مینالن من از خاستگار زیاد عاجز شدم دعا میکنم دیگه کسی نیاد... چون خودمو میپسندن چهره خوبی دارم میگن جذابی ولی خب چه فایده وقتی میفهمن داداشم اعتیاد داره میخان منت سرم بزارن منم سریع جواب منفی میدم.. از همکلاسی گرفته تا استاد و .. عجیبه برام خیلی هاااا هم پیشنهاد دوستی میدن.. دلم میخاد با یه مورد خوب دوست بشم و هیچوقتم ازدواج نکنم.. چون مادر هم ندارم .. کس میخاد با ناز و دعا منو خونه بخت بفرسته قید ازدواجو زدم
جمعه 25 خرداد 1397 10:39 ب.ظ
منم خواستگار ندارم ولی اصلا غصه نمیخورم.تازه خوشحالم هستم اصلا تحمل زندگی با دیگران رو ندارم .
Hasti دوشنبه 14 خرداد 1397 04:01 ب.ظ
درضمن اینوهم بگم اونایی که به خاطربی اصل ونصب بودن ونداشتن خانواده درستوحسابیوشغل پدروایناغصه میخورید ما یه فامیلی داریم دور نه پدرکارگرودرامدبخورنمیر خونه جنوب شهرووضعیت مادرداغون ونه اصالت بالایی داشت هیچ هیچ ولی چون دختربینهایت محجوبی بودوتومحیط دانشگاه هم ادمی بودعضوبسیج واینا البته من نمیگم بریدبسیجی شیدفقط دارم شرایطش رومیگم خلاصه تادلتون بخوادواسش خواستگاراومد میخوام بگم دخترخوبی باشید یه نگابه خودت بندازاونی که میگی من خوبم اونی که خیلیم خودشوخوب بدونه خیلیم نمیتونه اوکی باشه خلاصه تلاش کنیداگرنمیتونیدباسوادوباکمالات باشیدلااقل خوش اخلاق وقدرشناس وپاک باشیدبالاخره پسراهم باهم فرق دادن شک نکنیدمیادبراتون توی اینترنتم سرچ کنید یه سریع دعابرای بازگشایی بخت هست بهدازنمازبخونید وقتی اجابت میشه که شمابه دعایی که خوندید ایمان قلبی داشته باشید .الانم سعی کن به جای اینکه دوباره زانوی غم توبغلت بگیری ازهمین حرفای ساده ی من وایه خودت امیددرست کن بلانسبت هرچس باشه ترشیده ی شادوامیدواربهترازترشیده ی ناامیدوخسته کنندس امیدوارم ارزوی همتون براورده بشه
جمعه 24 فروردین 1397 02:51 ق.ظ
سلام 29 ساله هستم و خدارو شکر خوشگلم و کارمند اما هرچی خواستگار میاد پیر و سن بالا هستن مثلا هفته پیش یه مرد زن مرده اومده بود که 48 سالش بود اصلا خواستگار خوب ندارم حتی یکی از خواستگارام یه جوون مثلا 34 ساله نیست که دلم به جوانیش خوش باشه.
دیگه خسته شدم و به هر دری زدم حتی طلسم اما سودی نداشت از ماه دیگه وارد 30 سال میشم
کاقعا درک کردنش سخته
هستی یکشنبه 19 فروردین 1397 12:43 ق.ظ
آخی عزیزم چرا قصه میخوری الان همه دخترا خواستگار ندارن اونایی هم که شوهر کردن شوهرشون یا کارمند سادست که هشتشون گرو نهشونه یا معتاد...
شوهر میخوای چی کنی واسه خودت کیف کن
ازدواج الان دیگه شده مال روستایی ها و شهرستانای داهاتی که تا اسم پسر یا دختر میاد آب از لب و لوچشون آویزون میشه
حلال
میفهمی که چی میگم
hioosha جمعه 10 فروردین 1397 03:22 ق.ظ
بیست و هشت ساله هستم و پدرم کارمند بانکه (بازنشسته) چهرم هم مناسبه اما اصلا خواستگار ندارم. این ماجرا از دوسال پیش جدی تر شده طوری که شنیدم که پست سرم گفتن دختری که 25 رو رد کنه و مجرد باشه معلومه که به درد نمیخوره وگرنه تا الان شوهر کرده بود.نمیدونم شاید راست بگن شاید من به درد نخور هستم
واقعا عذاب آوره قضاوت های مردم
دوشنبه 6 فروردین 1397 07:28 ب.ظ
سلام منم اصلا خواستگار ندارم دیگه دارم کلافه میشم خواهرم هم مرتب مسخرم میکنه
بخدا دختر خوبی هستم و ظاهرمم معمولی حتی با یه پسرم دوست نبودم ولی نمیدونم چرا خواستگار ندارم
سی سالمه و تو شهر کوچیکی هستم تروخدا کمکم کنید
موهامم داره سفید میشه نمیدونم دیگه چی کنم که خواستگار بیاد برام
سوال یکشنبه 20 اسفند 1396 07:47 ق.ظ
با سلام دانشجوی فوی لیسانس حسابداری هستم و پدرم معلم بازنشسته اما با وجود مذهبی بودن و دوری از جنس مخالف و ظاهر مناسبم مدتی هست که هیج خواستگاری ندارم طوری که این موضوع باعث افسردگی شدیدم شده و از نظر تحصیلی افت کرده ام و احتمال ترک دانشگاه وجود دارد.تا سال پیش هم تعداد کمی خواستگار داشتم که البته موقعیت مناسبی نداشتند و اکثر زیر دیپلم و یا کارمند های سطح پایین بودم.جدیدا خودم دا شماتت میکنم که جرا جواب آنها را با همان حقوق کم ندادم اما جدیدا حتی یک دونه خواستگار هم ندارم واقعا شک کروم که ماجرا چیست و با مادرم درد دل کردم
به اصرار مادرم پیش دعا نویس رفتم و او که مردی سن بالا و سیدی اهل دین بود گفت دلیل اینکه خواستگار نداری این است که بختت را قفل کرده اند و از آن روز فکرم به شدت درگیر است که چه کسی اینکار را کرده و اصلا چرا باید یک نفر بخت منی که به کسی آزاری نرسانده ام را ببندد و قفل کند مگر این کار برایش سودی دارد؟
لطفا مرا راهنمایی کنید که این موضوع حقیقت دارد یا نه؟
با تشکر از شما
شنبه 19 اسفند 1396 09:59 ب.ظ
خو حالا ک چی بکشیم خودمونو..
نداریم ک نداریم
دریای غم شنبه 19 اسفند 1396 12:05 ب.ظ
بدترین برهه زمانی برای یه دختر موقعی که دمه بخته من که خودم همه چیزو درباره خودم میدونم چون زشتم خواستگار ندارم اکثر دخترا میگن خوشگلن ولی من درک میکنم چرا هیچکس سراغ من بیچاره نمیاد
چون دماغم گندست پولم نداشتم عملش کنم و چشمام ریزه
من قید ازدواجو زدم دیگه.
چون کی میاد دختر29 ساله بگیره اونم با خانواده ای که باباش کارگره و خواهرشم شوهر نکرده خودشم به خاطر بی پولی نتونست درس بخونه
ای کاش تو روستا بودم اونموقع شاید به خاطر زشت بودنم نمیگفتم خواستگار ندارم و یه هم روستایی کشاورز و بیپول مثل خودم میگرفتم ولی تو شیراز که پره دختر خوشگله من که شانسی ندارم حتی پسرای فامیل و همسطح هم نیومدن سراغ من یا خواهرم هنه میدونن و ریشخندمون میکنن
نمیدونم شاید نفرینی چیزی پشت سرمه که اینقدر بدخبت شدیم
من از همه خانواده بدبخت ترم
سهیلا پنجشنبه 17 اسفند 1396 11:24 ب.ظ
سرت سلامت باشه مگه این دخترایی که خواستگار داشتن شوهراشون کین؟ آبجی یه عملی بدبخت و بیکار و بی خانواده و بی سواد که مسواک هم نمیزنن میرن خواستگاریشون و میشن شوهرشون
والا دختره کلی کلاس داشت و سوار کمتر از پژو نمیشد الان شوهر کرده همسرش با موتور میبرش گردش و سرش تودلشه و خجالت زدست
تهران نزدیک دویست هزار تا دختر مجرد مونده خونه یکیش آبجی خودم که از هر انگشتش هنر میریزه ولی شانس مانس نداره خب تو که تنها نیستی
والا اون که نشد شوهر کردن ابجی من خودم مردم و معتادم میخوام بدونی نصف مردا معتادن
اینا که شوهر نیست پس نگران نباش که خواستگار نداری
تنها زندگی کن حالشو ببر
محتاج دعا یکشنبه 13 اسفند 1396 11:51 ق.ظ
منم 26 سالمه و لیسانس کامپیوتر دولتی دارم آشپزیمم واقعا خوبه بخدا نجیب هم هستم و واقعا همه میگن خوشگلم ولی خواستگار ندارم گاهی میشنفم که مامانم به بابام میگه این دختر رو کاشکی نیاوردیم شده مایه دقمون. آخه من بچه آخر خانوادم
حالم افسردست و خیلی خرابه.
برای منم دعا کنید تا یکی بیاد بپسندم
خواهش میکنم
محتاج دعاهاتونم
شنبه 12 اسفند 1396 10:57 ب.ظ
وقتی نگاه دختر عموم میکنم که از من قدش کوتاه تره و خانوادشم سطحصون پایین ترن و چهره بی روحی داره دلم واقعا میسوزه بعض میکنم به حال خودم و به شانس مرده خودم که چرا من فوق لیسانس باید بتمرگم تو خونه و خواستگاری نداشته باشم ولی اون با کلی ضعف باید هر روز یه خواستگار خوب داشته باشه.یه روز پسر رئیس بانو یه روز پسر معلم یه روز پسر فروش فروش
تازه یکی میگفت زن عموم همه خواستگاراش رو نمیگه تا چشمش نزنن
این کجاش عدالته واقعا حق من یه دونه فقط یه دونع خواستگار حتی ضعیف زیر دیپلمه معتاد هم نیست؟

انصافم خوب چیزیه؟
دختر زن نما جمعه 11 اسفند 1396 07:23 ب.ظ
صبا جان عزیزم چرا سر یه موضوع که هیچ ارزشی نداره خودتو عذاب میدی؟ قرار نیست که همه دخترا شوهر کنن
باور کن من خودم کارمندم و از خیلی دخترای هم سنم سر ترم ولی دیگه الان یه سالی هست اصلا خواستگار ندارم
دو تا پسر آخری هم شرایطشون خیلی ضعیف بود و تازه معلوم بود از من خوششون نیومده
پس منم باید بشینم ناراحت باشم و همه جا جار بزنم و بگم آهای مردم من افسرده شدم چون خواستگار در خونمون رو نمیزنه؟ نه معلومه که نه من ناراحتم منم دارم روانی میشم وای خودمو کنترل میکنم و تلقین کردم که قسمتم اینه دیگه کاریش نمیشه کرد شاید اگه خانواده بهتری داشتم و زیبا بودم الان دو تا بچه داشتم ولی قسمتم تنهاییه از روز اول محکوم به تنهایی بودم و میدونم باید تنه بمونم اما حداقل دلم رو به چیزای الکی خوش میکنم
صبا جمعه 11 اسفند 1396 11:23 ق.ظ
سلام بغض گلومو گرفته هیچ دوستی هم ندارم که دردمو بهش بگم یعنی دوست داشتم ولی همشون شوهر کردن و من موندم تنها خدا هم به دادم نمیرسه از بس التماسش کردم از بس با اشک و هقه هق گفتم خدایا خواستگار ندارم خدایا همه دوستام شوهر کردن بجز من.دیگه دارم پیر میشم نزدیک سی سالمه نه خونه ای نه زندگی مستقلی نه کاری هیچی هر پسری هم میاد میزاره میره
دو هفته پیش یه خواستگار برام اومد که هیچی نداشت نه چهره خوب نه خانواده حتی کار هم نداشت اما امروز زنگ زدن و گفتن جوابمون منفی
آخه گناه من چیه که حتی خواستگار مثل اونم باید امروز زنگ بزنه و بگه نه دخترتون رو نمی خوایم
باور کنید آبرو برام نموند جلوی داداشم و ابجیم اونا هم باید نگران من باشن
بخدا همه کار کردم اما خواستگار ندارم و اونایی که میان میگن نه جوابمون منفیه
خدا ‌کمکم کنه
عاطفه پنجشنبه 10 اسفند 1396 04:46 ب.ظ
خوبی این صفحه اینه که دخترایی مثل ماها که خواستگار ندارن میفهمن که همدرد زیاد دارن و کمک همدیگه میکنن و دلداری میدن به همدیگه
چون من خودم خیلی دوست دارم یه همدم مجازی داشته باشم تا درکم کنه چی میکشم پسر و دخترشم مهم نیست هر کس باشه فقط اهل سو استفاده نباشه و درکم کنه چون خیلی تنهام
آرام سه شنبه 8 اسفند 1396 02:34 ب.ظ
منم بیست و پنج سالمه و خیلی محجبه هستم ولی چون بابام کارگره و با ماشین کار میکنه و خونمون کوچیکه هر کس میاد دیگه میزاره میره تازه این مال دو سال پیش بود الان اصلا خواستگار ندارم دوتا خواهر بزرگتر هم دارم که مجرد موندم بعضی وقتا پیش خودم میگم خدایا قراره آیندم چی بشه خیلی ترس ورم میداره
پیر به ظاهر جوان دوشنبه 7 اسفند 1396 09:27 ق.ظ
این اقتصاد لعنتی باعث شده ما پسرا هم مثل شما عذاب بکشیم من کارمند ثبت احوالم ولی با حقوق دو تومن چجوری تو مشهد برم خواستگاری چی بگم آخه؟
حساب کردم تو پست ترین محله مشهد آب انبار هم خونه بگیرم ماهی سی صد تومن باید بدم خرج خونه هم پونصد تومن قست مراسم عروسی و عقد و نامزدی هم چهارصد تومن بقیش هم میره واسه وام ازدواج
واقعا دوست دارم ازدواج کنم ولی شرایطش نیست حالا ببینید اون پسرایی که بد شانس هستن و نتونستن برن سر کار چی می کشن بیچاره ها
توقع دخترا هم بالا رفته نمیدونم شاید حق دارن که شوهر خوب بخوان تا مثل مادرشون عذاب نکشن اما مشکل اینه شوهرای خوب نصیب دخرتای سطح بالا میشه. اینو بدون که شما تنها نیستید میلیون ها پسر و دختر مجرد داریم خواهر خودم خواستگار نداره و مشخصه تو دلش هی داره آه میشکه و بد و بی راه میگه به زمونه که چرا من خواستگار ندارم.باور کنید هم خوشگله هم لیسانس دولتی داره
پسرا گیر کردن دخترا هم بدتر
جونیم بخدا رفت شدم سی ساله با چندرغاز حقوق چی کنم تازه دو تومنم حقوقم نیست دویست کمتره
کسی همینجا حاضره همسر من بشه؟ نه خودم میدونم
دخترای همسایمون هم همشون موندن بدون خواستگار و افسرده شدن
ای بابا چی بگم
رو به نابودی یکشنبه 6 اسفند 1396 02:55 ق.ظ
وقتی پسرا همش دنبال چهره مناسب و دختر کارمند هستن که براشون بردگی کنه و پول مفت هم در بیاره مشخصه دخترایی مثل من که ظاهر مناسبی ندارن و کارمند هم نیستن شانسی نداریم من خودم بیست و پنج سالمه کلا تا امروز سه تا خواستگار داشتم که دوتاشون معتاد بودن و تو تحقیقات دربارشون حرفای بدی میزدن
همیشه سر ماهایی که حرفی برای گفتن نداریم کلاه میره من با تموم گوشت و پوست و استخونم درک میکنم که وقتی یه دختر خواستگاری براش نمیاد یا خواهان نداره چی میکشه خدای بالا سرم شاهده من پاک زندگی کردم فقط نمیدونم دارم تقاص چه اشتباهی رو میدم
جمعه 4 اسفند 1396 09:38 ق.ظ
گلیم بخت من سیاه روز رو با نخ سیاه بستن بارها فکر کردم که چرا بین همه دوستای دوران بچگی و دبیرستان و دخترای فامیل فقط من باید مجرد بمونم و سنم برسه به 28 سال اما دیشب به واقعیت درونم پی بردم به اینکه چرا من هیچ خواستگاری ندارم.دیشب خواهر زادم عصبانی شد و گفت اونقدر زشت و بد ترکیب هستی که هیچ خواستگاری نداری، دوست داشتم زمین دهن وا میکرد دلم شکست اما موقع خواب فهمیدم دلیل اینکه تو سن 28 ستلگی خواستگاری ندارم و دارم سماق میمکم و تو خونه موندم چیه
آره من قیافه ندارم خانواده خوبی هم ندارم پدرم رو زندان بردن سه ماه واسه حمل تریاک که مصرفش بود ولی زیاد بود رفت زندان خواهر کوچیکم زودتر از من شوهر کرود و آبروم تو محله و فامیلا رفت البته حق داشت نباید به پای من میسوخت بدنمم خیلی لاغره جوری که گاهی فکر میکنم اگه یه دری خدا به روم باز کنه و ازدواج کنم با چه رویی جلوی همسرم لخت بشم، هرچند همش رویاست خودم میدونم اگه تو این سن هیچ خواستگاری ندارم از این به بعدشم همین آشه
راستش حرف مردم اذیتم میکنه خیل هم ناراحتم میکنن هر بار میرسن میگن چرا شوهر نمیکنی یکی نیست بگه کو خواستگار واسه من بدبخت آخه وگرنه خانوادم مهربون هستن و دلشون واسم میسوزه
فقط خواستم بگم بدبخت زیاده یکیش خودم
سه شنبه 1 اسفند 1396 10:30 ق.ظ
زهرا خانم چرا توهین میکنی مگه هر پسری بی پول باشه آدم بدیه؟ خب همینجوری میکنی که خواستگار ندارید دیگه تازه کی میاد دختری با طرز فکر تورو بگیره
آخرشم شوهر میکنی به یه بیسواد که تا آخر همرش با موتور اینور اونور میبرت و حسرت یه النگو تو جیگرت میمونه
الان سنت کمه فکر کردی همیشه اینه ولی چند سال دیگه میبینمت
نیلوفر دوشنبه 30 بهمن 1396 01:36 ق.ظ
منم خوردم به این مشکل راستش چند وقتیه دسگه کسی نمیاد در خونمونو بزنه اگه راستشم بگم از اول خواستگار زیاد نداشتم
جدیدا میان خواستگاریم رفتارشونم خوبه ولی میزران و میرن حالا اگه رک بگن خوشمون نیومده باز هیچی ولی اینجوری هی چشم به تلفن خیره میشه و عذاب میشکم تازشم خجالت جلوی خانواده به کنار میشه بگید اگه خواستگار بره و نیاد کاری میشه کرد یا نه کسی دعا برای بسته شدن چشم خواستگار مخصوصا مادرش بلده؟ چون حس میکنم وقتی میان شرایط زندگی و محلمون رو میبینن میزارن میرن چون همه میگن خوشگلم
پسر شجاع جمعه 27 بهمن 1396 10:18 ق.ظ
خب بین همه نظرا یکی دیدم حرف حساب زد گفت ایراد از خودته یکی دیگه ام گفت شانس نداری
ولی من میگم دلیل اینکه اصلا خواستگار نداری کارایی که کردی و خواست خداست یعنی زمونه داره ازت انتقام میگیره خودت تو حرفات گفتی فامیلتون تو خونه میشیته ولی خواستگارای توپی داره نشون میده تفکرت اینه همش تو خیابون باشی که این خیلی بده جون اینجور که گفتی هر پسری بهت میرسه ازت سو استفاده میکنه و اون پسرا تو خیابون که ببیننت یه هم معرفیت میکنن و میگن با من بودی اتفاقا پسرا عاشق دخترای پاک و نجیب هستن و اگه با یه پسر دوست بشی کل پسرای محل و خیابون میفهمن راه حل من اینه که از اون محل برید یه جای جدید و با فامیلای دورتون که پسر دارن رفت و آمد کنید تو نگاه کردنت به پسرا دقت بیشتری کنی خط بده ولی زیاده روی نکن وقتی اومدن شناره دادن یعده چند ماه بگو بیا خواستگاریم نه از اون اول هر چند بعضی پسرا باید خودت بری پیشنهاد بدی و اگه نری میپرن البته اگه پدر مادرت آبروت رو نمیبرن بابای من که هر جا میره باید تریاک بکشه آبرو واسمون نزاشته مال تورو دیگه نمیدونم
باشد که رستگار شوید جمعه 27 بهمن 1396 02:50 ق.ظ
خب دلایل زیادی وجود داره که یه بانو در اوج توانایی خواستگار نداره
یا بد شانسه که خیلی مهمه
یا سر پسری رو کلاه گداشته یا پیچوندش داره تقاص پس میده (آه یه انسان اونم مظلوم شوخی نیست)
یا زشته
یا باباش معتاده و خانواده بدی داره
یا کارهای بدی کرده و با پسرا بوده و ممکنه یه پسر تو محل میدونه دختر خوبی نیست و یا دیدنش کنار یه پسر
یا اینکه خونش بد جایی هست
اینا مهمترین علت واسه اینه که یه دختر خواستگار نداره به نظر با سرنوشت و شانس بد نمیشه جنگید
اونی هم که تقاص پس میده حقشه و بیشتر سرش بیاد
اون موقع که پسر مردم رو دختره میپیچونه و سربالا حرف میزنه و شارز میگیره و سو استفاده میکنه خب اونم آه میکشه و یا شاید بره بزنه واسه دختره
Nazi پنجشنبه 26 بهمن 1396 12:13 ب.ظ
به خدا دیوونه ای تو هی حالا بشین حرص بخور و بگو خواستگار ندارم فکر کن چی میشه میخوای شوهر کنی که اخرش چی بشه بشی کلفت یه مرد خیانت گر من تازه طلاق گرفتم هرشب کتک و تحقیر از وقتی مجرد شدم فهمیدم سختی داره اگه پاک باشی از نظر جنسی اذیت میشی ولی به خدا اینقده راحتم که نگو ازدواج اولش فقط میگی ببینم ججوریه بعدش حالت خراب میشه اصلا خوب نیست فقط دوران نامزدی خوبه که اونم همش فریبه و تا موقعی که شهوت باشه عزیز همید بعدش میشید نجاست همدیگه
نشین فکر کن موهات سفید میشه پوستت خراب میشه به جهنم برو کلاس رقص کلاس ورزشی فکرشم نکن کار کن خرج خودتو بده همه جا خیاط خونه هست میشه ازش ماهی هفصد هشصد دراورد
شوهر به درد نمیخوره باور کن همش اسارته
حمیده سه شنبه 24 بهمن 1396 04:40 ق.ظ
تا الان گریه کردم پسر عمه عوضیم امشب اومده بود خواستگاریم وقتی فهمید حاضر نمیشم ۱۴ تا سکه انتخاب کنم با دعوا رفت و خانوادشم برد عوضی جلوی همع سر سی تا سکه بیشتر خوردم کرد منم بجز این پسر عمه که زنشم مرده هیچ خوتستگاری ندارم این تو یک سال آخر اولن خواستگارم بود حالا موندم چی میشه من خیلی تنهام دارم کم میارم خیلیم خوشگل نیستم که نون قشنگیم رو بخورم
میترا دوشنبه 23 بهمن 1396 01:12 ق.ظ
علی اقا یه عمر سرم رو گرم کردم که زمانه تقاصشو میزاره کف دست اینایی که همه جا نشستن و گفتن من خواستکار ندارم یا دختر فلانی ترشیده شده اما اتفاقی نیفتاد روز به روز پولدار تر و خوشحال تر شدن دیگه بریدم سنم رفته بالا و امیدی ندارم حتی دیگه میلی هم به ازدواج ندارم نمیدونم شاید تقدیرم همین بود که هیچ وقت شوهر نکنم
علی به دختر تنها یکشنبه 22 بهمن 1396 08:07 ق.ظ
نگران نباش ایشالا همه اونایی که هی بهت میگن چرا خواستگار نداری سر دختر و نوشون میاد اینا یه مشت بی شرف هستن که رحم ندارن نمیدونن اسلام و خدا چیه خودتم ناراحت نکن مرتب تلقین نکن که هیچ خواستگار نداری شاید یه خوبش منتظرته من قول بهت میدم اگه قبلا پسری رو اذیت نکرده باشی راحت ازدواج میکنی
به حرف خاله زنکا هم گوش نده خیلی از دخترا الان هستن که خواستگار ندارن دلیلشم مشکل اقتصادی تو که تنها نیستی هستی؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو